Sztuka uwodzenia

Jakie są skuteczne sposoby na podrywanie? Sztuczek, technik i metod na podrywanie (uwodzenie) czy to dziewczyn czy facetów jest tyle, ilu ludzi na świecie. Coś takiego jak uniwersalne metody na zdobywanie jest pewnego rodzaju fikcją, bo każdy człowiek lubi coś innego, ma inne upodobania oraz zainteresowania i dlatego właśnie umiejętność ta nazywana jest sztuką uwodzenia.

Istnieją jednak rewelacyjne techniki, które bardzo ułatwiają nawiązywanie relacji. Warto jednak też skupić się na tym, czego zdecydowanie nie warto robić podczas uwodzenia i zdobywania zainteresowania drugiej osoby, bo potrafią one zniweczyć nawet te najlepsze intencje. O tym jednak w dalszej części. Najpierw podzielmy całą grę jaką jest flirtowanie na typy. Wyróżniamy tu bowiem dwie metody:

  • Bezpośrednie - strona podrywana wie, że uczestniczy w grze oraz obie strony są świadome intencji
  • Pośrednie - strona podrywana nie wie, że uczestniczy w grze przez co jest bardziej podatna

W obu tych przypadkach jedna ze stron jest inicjatorem i decyduje o tym w jaki sposób będzie prowadzona interakcja. Od razu nasuwa się pytanie, która z tych metod jest bardziej skuteczna? Oczywiście ta pośrednia, jednak w większości przypadków jest zdecydowanie dłuższą interakcją i kilkukrotnie trudniejszą niż ta bezpośrednia. Wymaga także dużej wprawy od inicjatora, ponieważ bardzo łatwo tutaj popełnić serie błędów.

Szybszą natomiast jest metoda bezpośrednia jednak i ta ma swoje wady. Najważniejszą z nich jest ta, że budowana relacja zazwyczaj jest bardzo nietrwała. Przebudowa jej na trwalszą również wymaga odpowiednich kroków i zabiegów. Wszystko jednak rozbija się o pytanie czego tak na prawdę chcesz...?

Kolejnym podziałem jaki możemy dokonać w uwodzeniu jest czas i miejsce w jakim decydujemy się na poznawanie innych ludzi. Bardzo często sytuacje te nazywane są "grami" i dzielimy je na rodzaje typu:

  • Gra dzienna (ang. Day Game) - szkoła, ulica, galerie handlowe, wycieczki oraz miejsca w których poruszamy się na codzień. Najczęściej łączona z uwodzeniem pośrednim, ponieważ bardzo często spieszymy się gdzieś, robimy zakupy, czy wracamy autobusem do domu przez co rzadziej jesteśmy zainteresowani poznaniem kogoś tak spontanicznie.
  • Gra nocna (ang. Night Game) - knajpy, restauracje, kluby, dyskoteki oraz wszelkie miejsca gdzie chodzimy wieczorową porą. Częściej łączona jest z metodą bezpośrednią. Kobiety i mężczyźni będący np. w klubie są bardziej otwarci na poznawanie innych osób. Co więcej, jest to też pewnego rodzaju rytuał w przeistaczaniu swojej osoby w bardziej atrakcyjną.

Jak więc widzisz mamy już 4 kombinacje, w których możemy bawić procesem uwodzenia. Do tego dochodzą różnego rodzaju techniki nawiązywania relacji i budowania stanów emocjonalnych. Łączenie ich z powyższymi sytuacjami dają nieskończoną ilość możliwości kombinacji.

Gdyby chcieć przetestować je wszystkie brakłoby Ci życia, a i tak w między czasie powstałyby nowe. Warto więc zapoznać się z elementarnymi zasadami, których należy unikać oraz takie, które należy szczególnie pielęgnować.