Czy feromony działają?

Feromony są związkami chemicznymi wytwarzanymi przez żywe organizmy w celu lepszej komunikacji z otoczeniem. Przede wszystkim jednak w celu przywabienia osobników płci przeciwnej w okresie godowym. Nie dziwi więc fakt, że słowo feromon tłumaczone z języka greckiego oznacza "przekaźnik podniecenia" (od ferein - niesie oraz horme i pobudzenie). Nie ulega wątpliwościom, że feromony wytwarzają zwierzęta (przede wszystkim owady i gryzonie). Dzięki nim samiec jest zdolny do zlokalizowania partnerki mimo odległości często przekraczających kilometry.

Jak się okazało później ich producentami są także rośliny. Są to więc naturalnie występujące, lotne substancje chemiczne wydzielane przez organizmy żywe odpowiadające za łączenie się pary w okresie godowym. Za ich pomocą osobniki tego samego gatunku komunikują się w celu wymiany informacji biologicznej.

Ludzie również wytwarzają feromony oczywiście odpowiednie dla naszego gatunku, choć jeszcze do niedawna sądzono, że produkcja ich u homo sapiens zanikła tysiące lat temu z powodu mało przydatnych właściwości. Dopiero niedawno, bo w 1986 roku badacze ze Stanów Zjednoczonych udowodnili również fakt istnienia feromonów ludzkich.

Występują one głównie w pocie, śluzie i wydzielinach a dodatkowo też wytwarzane są one w minimalnych ilościach zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Niestety jednak ze względu na nasz sposób życia - częste kąpiele, przyjmowanie tabletek, a szczególnie używanie środków dezodoryzujących - feromony, które wytwarzamy są w praktyce bardzo mocno tłumione.

Ludzie od zawsze szukali i prawdopodobnie zawsze szukać będą gotowej magicznej recepty na miłość, ze względu na zaspokojenie swej potrzeby bycia akceptowanym i lubianym w grupie. Feromony wydają się być idealnymi specyfikami, by te dążenia zrealizować. Wydaje się także, że feromony są lekiem na wszystkie bolączki społeczne, problemy w porozumiewaniu się oraz samotność. Czy tak naprawdę jest?

Czy feromony powinno się stosować?

Według naukowców, produkty z domieszką feromonów należy stosować codziennie, a nie tylko na wielkie, wieczorne wyjścia w poszukiwaniu drugiej połowy. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy idealnego dla nas partnera nie spotkamy rano idąc po bułki lub stojąc w kolejce na poczcie. Trzeba również pamiętać, że mogą nie odnieść sukcesu w miejscach zatłoczonych i zadymionych, gdyż nos ludzki bombardowany tysiącem zapachów i po prostu ich nie wyczuje.

Używanie feromonów na co dzień ma pomóc w przełamywaniu barier komunikacyjnych. Przede wszystkim w nabraniu pewności siebie w celu osiąganiu sukcesów osobistych. Pomóc nam mają również w pracy. Dzięki nim zrobimy dobre wrażenie na szefie i lepiej porozumiemy się z współpracownikami.

To co na pewno zrobią feromony to podkreślą nasz charakter i osobowość. Na pewno ułatwią rozmowy negocjacyjne. A wszystko dlatego, że dzięki nim wydajemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie, wzbudzamy zaufanie i poprawia się nasz wizerunek w oczach innych.

Pomoc w podrywie?

Okazuje się jednak, że nie tak do końca jak pewnie byśmy chcieli. Dziś już wiemy, że najważniejszą rolę w relacjach damsko-męskich odgrywa nasz własny mózg i produkowane przez niego substancje chemiczne typu endorfiny.

Wiedząc jak i dlaczego pojawia się silne uczucie namiętności i pożądania, możemy je wywołać w zupełnie inny sposób.

Zdecydowana większość osób nieświadomie pozostaje bierna i poddaje się sterowaniu sobą poprzez własną podświadomość.

Uwodzenie feromonami

Jak więc prawidłowo wykorzystać działanie feromonów? Czy warto je używać? Trenerzy uwodzenia wielokrotnie sprawdzali ich wpływ oraz działanie. Testowano chyba wszystkie specyfiki dostępne aktualnie na rynku. Kilka z nich wypada lepiej lub gorzej. Kilka z nich na pewno jest warte polecenia, a na inne szkoda niepotrzebnie wydawać pieniądze.

Podsumowanie

Jeśli więc uważasz, że kupując buteleczkę feromonów załatwią one za ciebie całą robotę to grubo się mylisz. Jeśli jednak wykorzystasz je jako dodatek umacniający Twoją osobowość na pewno pomogą. Jest tylko jeden warunek, feromony również można bardzo łatwo przedawkować! Efektem oczywiście jest drastyczne zmniejszenie zainteresowania płci przeciwnej zamiast zmiany na plus, a więc należy je bardzo umiejętnie stosować!